m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

DZIEŃ KOBIET

 

„Kobieta w połowie jest małą prawdą, w połowie małym kłamstwem,

a w całości wielką niewiadomą…”.

 

Międzynarodowy Dzień Kobiet, od wieku świętowany 8 marca, na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych w Szkole Podstawowej w Bąkowicach. Sama idea tego święta ma wielu przeciwników, aczkolwiek w naszej szkole każdego roku pamięta się w tym szczególnym dniu o Paniach. Pamiętają chłopcy, którzy wspólnie z dziewczętami z zespołu „Halka” przygotowali z tej okazji uroczyste spotkanie.

We wtorek, 8 marca, chłopcy zaprezentowali się w wyjątkowym przedstawieniu. Były, między innymi, wiersze poświęcone kobietom, zarówno tym dużym jak i tym małym, były piosenki w wykonaniu chłopców przebranych za kobiety, był też taniec kankan. Całość występu uatrakcyjniły popisy taneczne żeńskiej części zespołu. Na koniec każda z Pań została obdarowana słodkim upominkiem. Nad całością czuwała opiekunka zespołu kol. Renata Boduch.

Występ zespołu „Halka” uświetnił także Dni Kobiet obchodzone przez Panie we wsiach Miejsce, Bąkowice i Świerczów. Serdecznie dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z wymienionych miejscowości za umożliwienie pokazania talentów naszych uczniów oraz za przepyszne poczęstunki dla dzieci. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Świerczów za udostępnienie busa na przewóz dzieci.

dyrektor szkoły – Cezary Zając

wstecz